
Jak wybrać nawilżacz powietrza i na co zwracać uwagę?
Sezon grzewczy w pełni i dlatego pewnie co jakiś czas będziemy czuć się osłabieni, dochodzi do tego przygnębienie, sucha skóra, włosy wysuszone. Czy to będzie związane z pogodą? Nie zawsze tak jest, zimą bowiem mocno pracuje ogrzewanie i w domu mamy suche powietrze. Jak można sobie z tym radzić? Należy szukać dobrego nawilżacza powietrza.
Czy będzie nam potrzebny?
Oczywiście nie można powiedzieć, że to konieczny element wyposażenia, ale w okresie jesieni czy zimy dobrze się sprawdzi, ponieważ w pomieszczeniach wilgoć będzie znacząco spadać. warto jednak pamiętać, że może to negatywnie wpływać na nasze zdrowie czy samopoczucie. Brak koncentracji, problem z oddychaniem, chrypa czy przesuszone włosy i skóra. To wszystko wynikać może z nadmiernie wysuszonego powietrza. Jeśli mamy urządzenie, które mierzy wilgoć w powietrzu warto sprawdzić jak to będzie wyglądać w naszych pomieszczeniach. Jeśli będzie poniżej 40% to warto zdecydować się na nawilżacz.
Jaki nawilżacz wybrać?
1. Nawilżacz parowy
To rozwiązanie, które dobrze się sprawdzi, szczególnie gdy chodzi o nawilżacze powietrza, które będą miały tworzyć mgiełkę wody, która znajduje się w zbiorniku. Po wlaniu wody i włączeniu urządzenia woda będzie podgrzewana i tworzyć się może mgiełka. Dodatkowo suche powietrze jest pobierane przez urządzenie i następnie nawilżone.
2. Nawilżacz ewaporacyjny
To sprzęt, który generuje również mgiełkę wodną, ale będzie ona zimna a nie ciepła. Dodatkowo ma również podobną zasadę działania. urządzenie ma filtry, które umożliwiają zasysanie powietrza, które potem będzie wracać jako nawilżone.
3. Nawilżacz ultradźwiękowy
To atrakcyjne rozwiązanie, które będzie alternatywą dla tych wcześniej omawianych. Działa na zasadzie wykorzystywania fal dźwiękowych, które mają bardzo wysoką częstotliwość, nie będą słyszane przez człowieka. Fale rozbijają cząsteczki wody i dzięki temu tworzy się mgiełka, która jest następnie rozpylona z pomocą wentylatora. Co interesujące mgiełka może tutaj być i ciepłą i zimna. Urządzenie pracuje cicho i dodatkowo będzie również miało charakter energooszczędny.